KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouacher 10962154
nr 1096 2154
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Gouacher, 2 st. Alfred Wetterström (1863-1934), Stockholmsmotiv, signerad, 1923 + 1924, 28x43
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 mars 2017
kl 19:30:43
20/3 18:11:33
20/3 18:12:32
Alfred Wetterström
Läs mer om Alfred Wetterström